PAGALBOS TELEFONAI

NAUJIENLAIŠKIS

Informuojame, kad paraiškas alkoholio produktų ir tabako gaminių didmeninės prekybos ir gamybos licencijoms bei leidimams pirkti ir (ar) naudoti etilo alkoholį įsigyti, galite teikti elektroniniu būdu, Elektroninių valdžios vartų portalepaslaugos.lt

 

  • Reikia licencijos ?
  • Nerūkai - sutaupai
  • Apklausos apie dep veiklą
  • Mitai - narkotikai
  • mitai - alko
  • tabakas
Previous Next

 

Apžvalga

Neįgaliesiems

Lietuvoje numatoma, kad asmuo dėl sveikatos sutrikimų pirmiausia turi kreiptis į pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros (šeimos gydytojo) paslaugas teikiančią įstaigą (polikliniką, ambulatoriją, kabinetą).

Asmuo, jeigu turi sveikatos problemų dėl narkotinių ir psichotropinių medžiagų (tame tarpe ir alkoholio) vartojimo bei yra pasirinkęs šeimos gydytoją, gali dėl bet kurių sveikatos sutrikimų kreiptis pagalbos į savo šeimos gydytoją. Jeigu asmuo, turintis sveikatos problemų dėl narkotinių ir psichotropinių medžiagų vartojimo neturi pasirinkęs šeimos gydytojo, gali kreiptis į artimiausią ambulatorinę pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigą (polikliniką, ambulatoriją, kabinetą).

Bendrosios praktikos gydytojai, gydytojai terapeutai, gydytojai pediatrai, dirbantys pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros (šeimos gydytojo) įstaigose, įtarę, kad pacientas serga priklausomybe nuo narkotinių arba psichotropinių medžiagų vartojimo ar nustatę psichikos bei elgesio sutrikimų dėl narkotinių arba psichotropinių medžiagų vartojimo simptomus, skiria reikalingą gydymą ir siunčia pacientą gydytojo psichiatro konsultacijai.

Asmenų, sergančiųjų priklausomybės ligomis, gydymas Lietuvoje priskiriamas gydytojo psichiatro kompetencijai. Asmenį gydytojo psichiatro konsultacijai nukreipia šeimos (bendrosios praktikos) gydytojas arba asmuo į gydytojo psichiatro pagalbos gali kreiptis tiesiogiai be siuntimo.

Asmuo, jeigu mano kad turi sveikatos sutrikimų dėl narkotinių arba psichotropinių medžiagų vartojimo, gali kreiptis tiesiogiai (be siuntimo) į artimiausią asmens sveikatos priežiūros įstaigą, kurioje dirba gydytojas psichiatras.

Gydytojas psichiatras, nustatęs priklausomybės (psichikos ir elgesio sutrikimų) nuo narkotinių ir psichotropinių medžiagų vartojimo ligos diagnozę, sudaro individualų, pacientui priimtiną, priklausomybės ligos gydymo ir reabilitacijos planą. Gydymo procese dalyvauja asmens sveikatos priežiūros įstaigoje dirbantis psichologas, socialiniai ir (arba) slaugos darbuotojai. Gydymo procese, vykdant gydymo planą, dalyvauja paciento šeimos nariai. Šeimos nariams teikiamos psichologo konsultacijos, rengiami psichoterapijos užsiėmimai grupėse.

Specializuotą psichinės sveikatos priežiūrą asmenims, priklausomiems nuo narkotinių arba psichotropinių medžiagų vartojimo, vykdo priklausomybės ligų centrai, esantys Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje. Priklausomybės ligų centrai teikia ambulatorines ir stacionarines paslaugas. Priklausomybės ligų centruose yra galimybė gydytis asmenims, kurie nėra apdrausti privalomuoju sveikatos draudimu.

Jeigu asmuo pageidauja, gali dėl savo sveikatos sutrikimų, atsiradusių dėl narkotinių arba psichotropinių medžiagų vartojimo, kreiptis tiesiogiai į priklausomybės ligų centrus, kurių adresus ir kontaktus rasite čia.

Už informacijos teikimą srityje „Žalos mažinimas“ atsakinga Narkotiku, tabako ir alkoholio kontrolės departamento Stebėsenos ir analizės skyriaus vyriausioji specialistė Evelina Venckevič tel. 8 706 680 64; el. p.  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Renginių kalendorius
Lapkritis  2020
P A T K P Š S
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30          
Pasinaudoję 'Renginių kalendoriumi' galite registruotis į renginius
NAUJIENOS

NTAKD Naujienlaiškis, Nr. 12 2015 gruodžio mėn.

archyvas >>

 

Sieki euforijos - rinkis teisingai

 

Virš įtakos

Nepralošk savo gyvenimo

Vaikai seka tėvų pavyzdžiu

 

APKLAUSA

Ar pasitikite Departamento kibernetinėje erdvėje teikiamomis paslaugomis?

Taip - 55.5%
Ne - 44.5%
NUORODOS