PAGALBOS TELEFONAI

NAUJIENLAIŠKIS

Informuojame, kad paraiškas alkoholio produktų ir tabako gaminių didmeninės prekybos ir gamybos licencijoms bei leidimams pirkti ir (ar) naudoti etilo alkoholį įsigyti, galite teikti elektroniniu būdu, Elektroninių valdžios vartų portalepaslaugos.lt

 

 • Reikia licencijos ?
 • Nerūkai - sutaupai
 • Apklausos apie dep veiklą
 • Mitai - narkotikai
 • mitai - alko
 • tabakas
Previous Next

 

NTAKD informacinė medžiaga

Neįgaliesiems

Psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos kampanijos 2012-2013 m.

2014 m.

Psichoaktyviųjų medžiagų pasiūlos ir paklausos mažinimo priemonių taikymas

Rekomendacijos savivaldybėms, 2014 m.

 
 

Gėlė vietoj cigaretės

 

Psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencija: samprata ir modeliai

Informacija jaunimui

2013 m.

Informacija tėvams
 
 
2013 m. apžvalga
 
2013 m. apžvalga
 
 
 
Nėštumas be alkoholio lašo!
Vaisiaus alkoholinio sindromo dienai paminėti skirta informacinė medžiaga
 
 
Informacija jaunimui apie nerūkomą tabaką
 
 

Alkoholio ir tabako kontrolės priemonių savivaldybėse įgyvendinimo apžvalga pagal Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentui savivaldybių pateiktus duomenis 

2012 m.

Nacionalinis priklausomybių nuo narkotikų institutas (angl. National Institute on Drug Abuse – NIDA) pristato bukletą, kuriame pateikiami atsakymai į dažniausiai paaugliams kylančius klausimus apie narkotikus ir jų vartojimą.

<< Parsiųsti PDF >>

Paaugliams pateikiami atsakymai į dažniausiai užduodamus klausimus apie marihuaną, paaiškinama, koks narkotikas yra šis augalas, kaip jis veikia asmens sveikatą ir psichiką tiek po trumpalaikio, tiek po ilgalaikio jo vartojimo.

<< parsiųsti >>

Šiame leidinyje pateikiami atsakymai į tėvų dažniausiai užduodamus klausimus, aktualūs faktai ir tyrimų rezultatai apie Lietuvoje labiausiai paplitusį narkotiką – kanapes. Tikimės, kad šis leidinys tarnaus Jums kaip naudingas patarėjas pradedant pokalbį su savo vaiku ir, svarbiausia, jį tęsiant bei palaikant atvirą ir nuoširdų bendravimą.

<< parsiųsti >>

Europos psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos kokybės standartai numato žingsnius, kurie būtini planuojant, vykdant ir vertinant prevencijos programas ir/ar priemones. Vadovas yra skirtas visiems specialistams, kurie tiesiogiai ar netiesiogiai dirba psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos srityje. Taip pat išskirti papildomi ekspertams skirti standartai. Standartai gali būti naudingi prevencijos politiką formuojantiems ir įgyvendinantiems asmenims, institucijų, įstaigų ir organizacijų, vykdančių psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos priemones ar teikiančių paslaugas, vystymui ir įvertinimui. Standartai taip pat yra puiki savarankiško mokymosi ir savo veiklos įsivertinimo priemonė.

>>> parsisiųsti PDF formatu (Lietuvių kalba)

>>> parsisiųsti PDF formatu (English)

>>> parsisiųsti trumpesnę versiją "European drug prevention quality standards: a quick guide" (English)

Kiekvienas tėvas nori, kad jo vaikas užaugtų sveiku ir laimingu žmogumi. Rūpinatės savo vaiko sveikata ir norite užtikrinti, kad jis būtų saugus ir pasirinktų sveiką gyvenimo būdą. Vienas iš svarbiausių jūsų vaiko pasirinkimų bus - ar pradėti vartoti tabako gaminius.

>>> parsisiųsti PDF formatu

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas parengė metodines rekomendacijas, skirtas Narkotikų kontrolės ir narkomanijos prevencijos programų rengimui savivaldybėse. Rekomendacijose aprašytos programos sudėtinės dalys, jų rengimo aspektai, pateikiami konkretūs pavyzdžiai. Priede pateiktas savivaldybių Lietuvos Respublikos teisės aktų ir kompetencijų psichoaktyviųjų medžiagų kontrolės ir prevencijos srityje sąrašas.

>>> parsisiųsti PDF formatu

 

2011 m.

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas ragina rūkalius įvertinti šiam žalingam įpročiui kasdien iššvaistomus pinigus. Interaktyvi skaičiuoklė „Nerūkyti nieko nekainuoja” leidžia apskaičiuoti, kiek pinigų rūkalius jau išleido rūkydamas ir kiek išlaidų turės ateityje. Taip pat skaičiuoklė padeda įvertinti, kiek gyvenimo metų rūkantysis jau prarado. Departamentas, primindamas rūkantiesiems apie šio žalingo įpročio sukeliamą didžiulį asmeninių finansų nutekėjimą, skatina susimąstyti apie metimo rūkyti teikiamus privalumus.

>>> skaičiuoklė

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas, siekdamas informuoti jaunimą apie psichoaktyviųjų medžiagų žalą ir neigiamą poveikį žmogaus sveikatai, daugiau žinių suteikia radijo klausytojams – raginama sugriauti visuomenėje paplitusius mitus apie narkotikus.Sugriauk mitą: Vieną kartą pavartojus narkotikų nieko neatsitinka >>> parsisiųstiSugriauk mitą: „Lengvi“ narkotikai – nepavojingi >>> parsisiųstiSugriauk mitą: „Žolytė“ – nekenksminga >>> parsisiųstiSugriauk mitą: Daugelis jaunų žmonių Lietuvoje vartoja narkotikus >>> parsisiųsti

Šiuolaikinėje visuomenėje alkoholio vartojimas giliai įsišaknijo, nes daugelis tiki šimtmečius formuota klaidinga informacija. Dalis mitų apie alkoholį atsirado sąmoningai – alkoholio pramonės pastangų dėka. Kita dalis mitų susiformavo dėl pačios visuomenės neišmanymo. Deja, paneigti tvirtai prigijusias nuostatas yra sunku.

>>> parsisiųsti PDF formatu

Leidinyje apžvelgiami visuomenėje paplitę klaidingi įsitikinimai apie kanapes. Susipažinkite su naujausių mokslinių tyrimų rezultatais ir sužinokite daugiau apie Lietuvos jaunimo dažniausiai vartojamą narkotiką.

>>> parsisiųsti PDF formatu

Jaunimui skirtame leidinyje pateikta naujausia informacija apie kanapes, jų trumpalaikį ir ilgalaikį poveikį bei priklausomybę nuo kanapių. Taip pat galėsite pasitikrinti savo žinias apie kanapes.

>>> parsisiųsti PDF formatu

2011 m. Europos Tarybos Pompidou grupės vaizdo klipas.

 

>>> parsisiųsti MOV formatu

>>> žiūrėti per YouTube

Leidinys, skirtas moksleiviams, informuoja apie elgesio pasekmes apsvaigus nuo narkotikų. Įdomia forma aptariamos tokios jauno žmogaus gyvenimo sritys kaip:

 • Narkotikai ir teisėtvarka
 • Narkotikai ir mokymosi rezultatai
 • Narkotikai ir vairavimas
 • Narkotikai ir seksualinis gyvenimas
 • Narkotikai ir problemos šeimoje
 • Narkotikai ir laisvalaikis

>>> parsisiųsti PDF formatu

Renginių kalendorius
Lapkritis  2020
P A T K P Š S
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30          
Pasinaudoję 'Renginių kalendoriumi' galite registruotis į renginius
NAUJIENOS

NTAKD Naujienlaiškis, Nr. 12 2015 gruodžio mėn.

archyvas >>

 

Sieki euforijos - rinkis teisingai

 

Virš įtakos

Nepralošk savo gyvenimo

Vaikai seka tėvų pavyzdžiu

 

APKLAUSA

Ar pasitikite Departamento kibernetinėje erdvėje teikiamomis paslaugomis?

Taip - 55.5%
Ne - 44.5%
NUORODOS