PAGALBOS TELEFONAI

NAUJIENLAIŠKIS

Informuojame, kad paraiškas alkoholio produktų ir tabako gaminių didmeninės prekybos ir gamybos licencijoms bei leidimams pirkti ir (ar) naudoti etilo alkoholį įsigyti, galite teikti elektroniniu būdu, Elektroninių valdžios vartų portalepaslaugos.lt

 

  • Reikia licencijos ?
  • Nerūkai - sutaupai
  • Apklausos apie dep veiklą
  • Mitai - narkotikai
  • mitai - alko
  • tabakas
Previous Next

 

Prekursorių kontrolės apžvalga

Neįgaliesiems


 

 

 

 

Subjektų, naudojančių savo veikloje narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakus (prekursorius), kontrolė 2010 metais

 

 

Patikrinimo rūšis

Bendrasis* Pakartotinis** Tikslinis*** Planinis****
Vasaris

2

-

-

2

Kovas

2

-

-

9

Balandis

1

-

-

-

Gegužė

-

1

-

6

Birželis

2

-

-

7

Liepa

1

-

-

8

Rugpjūtis

2

-

-

8

Rugsėjis

-

-

-

5

Spalis

-

-

-

8

Lapkritis

-

-

-

9

Gruodis

-

-

-

-

*Bendrasis patikrinimas – atliekamas prieš priimant sprendimą išduoti licenciją, specialiąją licenciją, veiklos vietos registravimo pažymėjimą
**Pakartotinis patikrinimas – atliekamas siekiant įvertinti, ar pašalinti subjekto veiklos vietoje anksčiau atlikto bendrojo patikrinimo metu nustatyti trūkumai bei įgyvendinti Departamento valstybės tarnautojų, vykdančių Kontrolę pagal kompetenciją, duoti privalomi nurodymai.
***Tikslinis patikrinimas atliekamas: atsiradus aplinkybėms, kurių negalima buvo numatyti atliekant bendrąjį patikrinimą; gavus iš kitų kompetentingų viešojo administravimo valstybės institucijų ir įstaigų informaciją apie subjektų veiklą, susijusią su narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakais (prekursoriais), reglamentuojančių teisės aktų pažeidimus (toliau – pažeidimai); prieš priimant sprendimą dėl licencijos arba specialiosios licencijos, arba veiklos vietos registracijos pažymėjimo sustabdymo panaikinimo.
****Planinis patikrinimas – atliekamas vadovaujantis metiniu subjektų veiklos, susijusios su narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakais (prekursoriais), patikrinimų grafiku, patvirtintu Departamento direktoriaus įsakymu.


Teisėta narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakų (prekursorių) apyvarta, teisinis reguliavimas ir kontrolė
2009 metų narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakų (prekursorių) kontrolės apžvalga

2008 m. spalio mėnesį įsigaliojus Lietuvos Respublikos narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakų (prekursorių) kontrolės įstatymo naujai redakcijai (Žin., 1999, Nr. 55-1764; 2008, Nr. 65-2455) bei siekiant nustatyti, kokiose veiklos srityse ir kokiu mastu Lietuvos įmonės naudoja pirmtakus (prekursorius) savo teisėtoje veikloje, per 2009 metus gauta informacija iš 800 subjektų, iš kurių - 203 savo veikloje naudoja chemines medžiagas (grynas arba preparatų sudėtyje), įtrauktas į narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakų (prekursorių) sąrašus ir kuriems teisės aktais numatytas ir taikomas specialus kontrolės mechanizmas.

Per 2009 metus Kontrolės skyriaus specialistai aplankė ir patikrino 123 įmones (1 pav.), kurios savo veikloje naudoja chemines medžiagas, įtrauktas į kontroliuojamų narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakų (prekursorių) sąrašus. Atlikti 94 planiniai, 28 bendrieji ir 1 tikslinis patikrinimai.1 pav. Subjektų, savo veikloje naudojančių narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakus kontrolė apskrityse.
Pastaba: 203 ūkio subjektai naudoja savo veikloje narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakus, 123 – patikrinti.

Vykdant kontrolės bei stebėsenos funkcijas, 2009 metais surinkta informacija apie naudojamus narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakus (prekursorius) Lietuvos mokslo įstaigose bei jų laboratorijose (49). Atlikus gautos informacijos analizę pastebėta, kad net 35 iš jų savo kasdienėje veikloje (daugiausiai laboratoriniams tyrimams) naudoja chemines medžiagas, įtrauktas į kontroliuojamų narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakų (prekursorių) sąrašus: acetoną, etileterį, druskos ir sieros rūgštis. Minėtos medžiagos priskiriamos narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakų (prekursorių) sąrašo trečiai kategorijai.


Subjektų, naudojančių savo veikloje narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakus (prekursorius), kontrolė 2009 metaisUž Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento interneto svetainėje skelbiamos informacijos teikimą srityje "Prekursorių kontrolė" atsakinga Narkotinių ir psichotropinių medžiagų prekursorių kontrolės ir rizikos vertinimo skyriaus vedėja Rima Mačiūnienė tel. 8 706 68065, el. paštas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

 

Renginių kalendorius
Lapkritis  2020
P A T K P Š S
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30          
Pasinaudoję 'Renginių kalendoriumi' galite registruotis į renginius
NAUJIENOS

NTAKD Naujienlaiškis, Nr. 12 2015 gruodžio mėn.

archyvas >>

 

Sieki euforijos - rinkis teisingai

 

Virš įtakos

Nepralošk savo gyvenimo

Vaikai seka tėvų pavyzdžiu

 

APKLAUSA

Ar pasitikite Departamento kibernetinėje erdvėje teikiamomis paslaugomis?

Taip - 55.5%
Ne - 44.5%
NUORODOS