PAGALBOS TELEFONAI

NAUJIENLAIŠKIS

Informuojame, kad paraiškas alkoholio produktų ir tabako gaminių didmeninės prekybos ir gamybos licencijoms bei leidimams pirkti ir (ar) naudoti etilo alkoholį įsigyti, galite teikti elektroniniu būdu, Elektroninių valdžios vartų portalepaslaugos.lt

 

  • Reikia licencijos ?
  • Nerūkai - sutaupai
  • Apklausos apie dep veiklą
  • Mitai - narkotikai
  • mitai - alko
  • tabakas
Previous Next

 

Pavojingi rūkomieji mišiniai pasirodė Europoje

Neįgaliesiems

Europos narkotikų ir narkomanijos stebėsenos centras (toliau – ENNSC) paskelbė informaciją apie sintetinį kanabinoidą MDMB-CHMICA, pakartotinai sukėlusį sunkias problemas vartotojų tarpe: 13 mirčių (Vokietija, Vengrija, Norvegija, Švedija) ir 23 sunkius apsinuodijimus Europoje per stebėsenos laikotarpį nuo medžiagos pasirodymo rinkoje 2014 m.  

Pirmieji pranešimai iš ENNSC pasirodė 2014 m.,  kurie buvo susiję su 13 apsinuodijimų  ir 4 mirties atvejais vartojant „Bonzai citrus“ ir „Bonzai Winter Boost“ produktus, kurių sudėtyje buvo nustatyta MDMB-CHMICA. 

Kaip informavo ENNSC, ši medžiaga, kuri gali lemti mirtis ir apsinuodijimus, į rinką tiekiama kaip rūkomieji mišiniai, kurių prekinis pavadinimas gali būti „Bonzai citrus“, „Bonzai Obliteration“, „Black Mamba“, „Sweet Leaf Obliteration“, „Skyhigh“, „Vertex Pirate Edition“, „AK47 Loaded“, „Manga Hot“, „King Kong“, „Tropicana Incense“, „Rainbow Special“, „Althea Officinalis“ ir pan.

Remiantis ENNSC duomenimis, ūmaus apsinuodijimo šia medžiaga simptomai pasireiškia išsiplėtusiais vyzdžiais, padažnėjusiu širdies plakimu, pykinimu, vėmimu, paranoja, haliucinacijomis, sumišimu, kvėpavimo sutrikimais, mieguistumu, sąmonės netekimu ar net koma, nevalingu tuštinimusi. 

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas (toliau – Departamentas) pranešimų apie apsinuodijimus šia medžiaga Lietuvoje nebuvo gavęs.  

Departamentas informuoja, kad MDMB-CHMICA Lietuvoje nuo 2015 m. rugsėjo 21 d. yra įtraukta į Narkotinių ir psichotropinių medžiagų sąrašus, patvirtintus Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2000 m. sausio 6 d. įsakymu Nr. 5 „Dėl narkotinių ir psichotropinių medžiagų sąrašų patvirtinimo“. 

Departamentas įspėja, kad vartodami narkotines ir psichotropines medžiagas, rizikuojate pakenkti centrinės nervų sistemos ir psichinių bei gyvybinių funkcijų veiklai. 

Esant įtarimui, jog asmuo svaiginasi kokiomis nors medžiagomis, būtina jį nukreipti į sveikatos priežiūros įstaigas. Kontaktus galima rasti interneto svetainėje www.ntakd.lt arba paskambinus tel. 8 7066 80 60.

Departamento specialistai konsultuoja prevencijos, gydymo, reabilitacijos ir teisės sričių klausimais. Daugiau informacijos galima rasti adresu:

www.ntakd.lt

Neatidėliotina informacija apsinuodijus suteikiama Apsinuodijimų kontrolės ir informacijos biure tel. +370 5 236 20 52 arba +370 687 53378 

 

Renginių kalendorius
Kovas  2021
P A T K P Š S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31      
Pasinaudoję 'Renginių kalendoriumi' galite registruotis į renginius
NAUJIENOS

NTAKD Naujienlaiškis, Nr. 12 2015 gruodžio mėn.

archyvas >>

 

Sieki euforijos - rinkis teisingai

 

Virš įtakos

Nepralošk savo gyvenimo

Vaikai seka tėvų pavyzdžiu

 

APKLAUSA

Ar pasitikite Departamento kibernetinėje erdvėje teikiamomis paslaugomis?

Taip - 55.5%
Ne - 44.5%
NUORODOS