PAGALBOS TELEFONAI

NAUJIENLAIŠKIS

Informuojame, kad paraiškas alkoholio produktų ir tabako gaminių didmeninės prekybos ir gamybos licencijoms bei leidimams pirkti ir (ar) naudoti etilo alkoholį įsigyti, galite teikti elektroniniu būdu, Elektroninių valdžios vartų portalepaslaugos.lt

 

  • Reikia licencijos ?
  • Nerūkai - sutaupai
  • Apklausos apie dep veiklą
  • Mitai - narkotikai
  • mitai - alko
  • tabakas
Previous Next

 

Psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos kampanijos

Neįgaliesiems

2015-2016 m.

Socialinė informacinė kampanija „Vaikai seka tėvų pavyzdžiu“

Tyrimai rodo, kad vaikai, kurie apie psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo pavojus sužino iš savo tėvų, yra mažiau linkę jas vartoti nei vaikai, kurie iš savo tėvų nesužino nieko. Deja, iš visų Europos šalių Lietuvoje jaunimas apie psichoaktyviąsias medžiagas ir jų vartojimą mažiausiai kalba su tėvais ir artimaisiais.

Todėl Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas nuo 2015 m. įgyvendina socialinę informacinę kampaniją, skirtą tėvams „Vaikai seka tėvų pavyzdžiu“, kurią sudaro:

  • vaizdo klipas (2015-2016 m.),
  • Departamento parengtas ir išleistas informacinis leidinys tėvams (2015-2016 m.),
  • geriausio žurnalistinio straipsnio, susijusio su psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencija, konkurso „Vaikai seka tėvų pavyzdžiu“ organizavimas (2015 m.).

Kampanijos tikslas – siekti paveikti tėvų elgseną, skatinti elgtis atsakingai prieš savo vaikus bei susimąstyti, ar esame tinkamas pavyzdys savo vaikams, formuojant neigiamas nuostatas psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo atžvilgiu.

2015 m. kampanijos vaizdo klipas nemokamai transliuotas visų „Rimi“ ir „Iki“ parduotuvių kasų ekranuose, „Cinamon“ ir „Alytaus Dainavos“ kino teatruose, Telšių krašto televizijoje, Panevėžio regiono televizijoje, Šiaulių regiono televizijoje „Splius“, TV3 play, Lietuvos edukologijos universiteto ir Vytauto Didžiojo universiteto vaizdo ekranuose, Lietuvos geležinkelių ir Vilniaus oro uosto švieslentėse, Antakalnio poliklinikoje, Lazdynų poliklinikoje, Karoliniškių poliklinikoje, Vilniaus Centro poliklinikoje, Vilniaus r. centrinėje poliklinikoje, Kauno Šilainių poliklinikoje, Kauno Kalniečių poliklinikoje, Vilniaus universiteto ligoninės Žalgirio klinikoje, Utenos PSPC, Dainų PSPC, Kėdainių PSPC, platintas internete ir rodytas įvairių renginių metu.

Kampanijos vaizdo klipą 2016 m. nemokamai toliau transliuoja UAB „Palink“ (Iki), UAB „Rimi Lietuva“, Vilniaus oro uostas, „Cinamon“ ir Alytaus Dainavos kino teatrai, Telšių krašto, Panevėžio regiono, Šiaulių regiono „Splius“ televizijos. Taip pat Vilniaus Antakalnio, Karoliniškių, Lazdynų, Centro, Vilniaus rajono centrinė poliklinikos, Kauno Kalniečių, Šilainių poliklinikos, Šiaulių Dainų, Kėdainių, Utenos pirminės sveikatos priežiūros centrai, Vilniaus universiteto ligoninės Žalgirio klinika.

Departamentas, įgyvendindamas socialinę informacinę kampaniją „Vaikai seka tėvų pavyzdžiu“, 2015 m. kovo mėn. paskelbė geriausio žurnalistinio straipsnio, susijusio su psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencija, konkursą „Vaikai seka tėvų pavyzdžiu“. Konkurso tikslas – išrinkti geriausią specializuotose ir populiariosiose visuomenės informavimo priemonėse parengtą straipsnį, skirtą formuoti neigiamą Lietuvos žmonių, ypač tėvų požiūrį į psichoaktyviųjų medžiagų vartojimą. 2015 m. gruodžio 1 d. tarpžinybinė konkurso vertinimo komisija išrinko šio konkurso geriausią straipsnį. Juo tapo „Alytaus naujienos” laikraštyje psichologės Kristinos Cibulskės publikuotas straipsnis „Vaikai seka tavo pavyzdžiu“. II vietos nugalėtoju tapo žurnalistas Mindaugas Malcevičius už straipsnius „Alkoholizmo jūroje besilinksminančio jaunimo visuomenė“ ir „Kaip išmokyti vaikus rūkyti“, publikuotus savaitraštyje „Šiauliai plius“. III vietą laimėjo žurnalistė Dovilė Štuikienė už straipsnį „Alkoholis – kaip (ne)mielas kaimynas“, publikuotą žurnale „Laima“.

 

 

2013-2014 m.

Psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos priemonės ir kampanijos 2013-2014

Socialinė informacinė kampanija, skatinanti nerūkyti, o rūkančius asmenis atsisakyti šio žalingo įpročio (2014 m.)

 

2014 m. Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas (toliau – Departamentas) organizavo socialinę informacinę kampaniją, skatinančią nerūkyti, o rūkančius asmenis atsisakyti šio žalingo įpročio. Socialinę informacinę kampaniją sudarė 6 vaizdo klipų transliavimas, 6 rūšių informacinės medžiagos parengimas ir platinimas bei interaktyvios skaičiuoklės sukūrimas.

2014 m. kovo 20 d. pasirašyta bendradarbiavimo sutartis Nr. T15-4 su vaistinių asociacija dėl vaizdo klipų, skatinančių nerūkyti, o rūkančius asmenis atsisakyti šio žalingo įpročio,transliavimo vaistinių tinklo vaizdo ekranuose. Šeši skirtingi vaizdo klipai buvo transliuojami vaistinių tinklo („Norfos“, „Gintarinės“ ir „Eurovaistinės“) vaizdo ekranuos, Vilniaus universiteto fakultetuose (Gamtos mokslų fakultete, Centriniuose rūmuose ir Medicinos fakultete) ir poliklinikose (VšĮ Karoliniškių poliklinika, VšĮ Kauno Centro poliklinika, VšĮ Vilniaus rajono centrinė poliklinika, VšĮ Šeškinės poliklinika, VšĮ Panevėžio miesto poliklinika). Visi vaizdo klipai yra patalpinti Departamento youtube paskyroje (https://www.youtube.com/user/NTAKDLT).

 

Įgyvendinant socialinę informacinę kampaniją taip pat buvo parengtas ir išleistas (10 tūkst. vnt.) testas „Sužinok, ar esi priklausomas nuo nikotino“bei sukurta skaičiuoklė, kuri padeda įvertinanti tabako vartojimo įpročius ir skatina mesti rūkyti (http://www.ntakd.lt/testas/rukymas.htm). Testas buvo platinamas vaistinių asociacijos tinklui priklausančiose vaistinėse, 3 Vilniaus universiteto fakultetuose bei 5 poliklinikose.

 

Reikia licencijos ?

(Paveikslėlio aktyvi nuoroda: http://www.ntakd.lt/testas/rukymas.htm)

 

Departamentas taip pat parengė, išleido ir išplatino 3 rūšių lipdukus prieš rūkymą (lipdukas, informuojantis apie draudimą rūkyti bendrosiose gyvenamosiose patalpose - 2000 vnt., lipdukas, informuojantis apie draudimą rūkyti švietimo ir sveikatos priežiūros įstaigų teritorijose – 1000 vnt., lipdukas, informuojantis apie draudimą turėti ir rūkyti elektronines cigaretes mokykloje ir jos teritorijoje – 1000 vnt.

    http://ntakd.lt/files/prevencija/el_cig.JPG  

 

2014 m. buvo parengta ir mokykloms išplatinta tėvams skirta informacinė medžiaga apie elektronines cigaretes (http://www.ntakd.lt/files/informacine_medzega/2014/ecigaretes_tevams.pdf), o bendradarbiaujant su Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centru bei LR Švietimo ir mokslo ministerija parengti ir išleisti lankstinukai tėvams apie elektronines cigaretes „Elektroninės cigaretės – tai gelbėjimosi ratas ar nauja grėsmė“ (http://ntakd.lt/files/prevencija/2014/ecig.pdf).

http://ntakd.lt/images/ecig(1).JPG              http://ntakd.lt/files/prevencija/2014/ecig.jpg

2012 - 2013 m.


 

 

 

 

Programa „IŠPILK 2012-2013“

 

„IŠPILK“ - Lietuvos moksleivių sąjungos organizuojama nacionalinė socialinės reklamos kūrimo programa, kurios tikslas - skatinti moksleivius imtis iniciatyvos sprendžiant alkoholio vartojimo problemą moksleivių tarpe. Programa „IŠPILK“ siekia, kad moksleiviai kūrybiškai spręstų alkoholio vartojimo problemą – kurtų prevencinius plakatus bei rašytų scenarijus prevencinei-edukacinei reklamai. Tik patys moksleiviai geriausiai žino, kokia forma pateikta informacija išties atkreipia bendraamžių dėmesį į problemą. Todėl neabejotina, kad pačių moksleivių sukurtos idėjos bus efektyvios.

Programą sudarė du etapai: prevencinių plakatų (2012 m.) ir prevencinės – edukacinės reklamos scenarijaus (2013 m.) kūrimo konkursai. Paruoštas programos rezultatas – socialinės reklamos klipas ir prevencinis plakatas bus perduodami mokykloms, kaip ugdymo medžiaga moksleiviams pamokų metų.

Pagrindinis programos „IŠPILK“partneris yra Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas.

Daugiau informacijos rasite:

http://www.moksleiviai.lt/component/content/article/691

https://www.facebook.com/ISPILK

Programos „IŠPILK“ I etapo (prevencinio plakato konkurso) laimėtojų darbai

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.292839630818470.50591.261850597250707&type=1

Renginių kalendorius
Rugsėjis  2020
P A T K P Š S
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30      
Pasinaudoję 'Renginių kalendoriumi' galite registruotis į renginius
NAUJIENOS

NTAKD Naujienlaiškis, Nr. 12 2015 gruodžio mėn.

archyvas >>

 

Sieki euforijos - rinkis teisingai

 

Virš įtakos

Nepralošk savo gyvenimo

Vaikai seka tėvų pavyzdžiu

 

APKLAUSA

Ar pasitikite Departamento kibernetinėje erdvėje teikiamomis paslaugomis?

Taip - 55.5%
Ne - 44.5%
NUORODOS