PAGALBOSTEL

NAUJIENL-TXT

Informuojame, kad paraiškas alkoholio produktų ir tabako gaminių didmeninės prekybos ir gamybos licencijoms bei leidimams pirkti ir (ar) naudoti etilo alkoholį įsigyti, galite teikti elektroniniu būdu, Elektroninių valdžios vartų portalepaslaugos.lt

 

  • Reikia licencijos ?
  • Nerūkai - sutaupai
  • Apklausos apie dep veiklą
  • Mitai - narkotikai
  • mitai - alko
  • tabakas
Previous Next

 

Apžvalgos ENNSC

Neįgaliesiems

2013 m.

 

Priklausomybės ligų modeliai (Models of addiction)

Geresnis priklausomybės ligų mokslo supratimas gali pagerinti atsaką į psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo keliamas problemas. Leidinyje apžvelgiamos priklausomybės ligas aiškinančios teorijos, jų pritaikymo galimybės priklausomybės ligų vertinime, prevencijoje ir gydyme. Siūlomas modelis yra skirtas ne tik priklausomybėms nuo neteisėtai vartojamų psichoaktyviųjų medžiagų, bet ir nuo alkoholio ar tabako vartojimo bei tokio elgesio kaip lošimai ar kompulsyvus naršymas internete. ENNSC/Robert West, Lisabona, 2013 m. birželis.

>>> parsisiųsti

 

2012 m.

Socialinė reintegracija ir užimtumas: įrodymai ir gydymo paslaugos narkotikus vartojantiems asmenims

(Social reintegration and employment: evidence and interventions for drug users in treatment)

Siekiant padėti narkotikus vartojantiems asmenims po gydymo tapti pilnaverčiais visuomenės nariais, reikalingos priemonės, sprendžiančios apgyvendinimo, išsilavinimo, profesinio orientavimo ir įdarbinimo problemas. Šiame pranešime apžvelgiamos egzistuojančios šiai pažiedžiamai socialinei grupei skirtos priemonės. Taip pat pateiktos išvados, skirtos politikos formuotojams ir šios srities specialistams, siekiant padėti jiems kurti nuoseklias ir visapuses socialinės reintegracijos strategijas. Veiksmingų praktikoje taikomų priemonių pavyzdžiai yra pirmasis žingsnis kuriant įrodymais pagrįstas gaires būsimoms priemonėms ir paslaugoms. ENNSC, Lisabona, 2012 spalis.

>>> parsisiųsti

Kanapių pasiūla ir rinka Europoje
(Cannabis production and markets in Europe)

 

Siekiant išsamiai apžvelgti kanapių pasiūlą ir paklausą ES, leidinyje apjungiama ENNSC informacija (vartojimo paplitimas, konfiskavimas, policijos ataskaitos, įstatymų pažeidimai, kanapių stiprumas ir mažmeninės kainos) ir literatūra apie kanapių paklausą. ENNSC, Lisabona, 2012 m. birželis.

>>> parsisiųsti PDF formatu


Europos narkotikų ir narkomanijos informacinis tinklas (Reitox): dažniausiai užduodami klausimai
(The Reitox network: frequently asked questions)

 

Šiame informaciniame buklete pateikiami atsakymai į dažniausiai užduodamus klausimus apie Retoix informacinį tinklą ir nacionalinius psichoaktyviųjų medžiagų stebėjimo centrus.

>>> parsisiųsti PDF formatu


2009 m.

Sveikatos paslaugų teikimas internetu asmenims, sergantiems narkomanija
(Internet-based drug treatment interventions)

 

Ataskaitoje pateikiama išsami apžvalga apie pakankamai naują reiškinį – narkomanijos gydymą, išnaudojant naujausias informacines priemones – internetą. Leidinyje pristatomos priemonės ir metodologija, taikoma Europoje. Leidinys skirtas mokslininkams, politikams ir visai visuomenei, siekiant gauti informacijos apie interneto, kaip naujos sveikatos paslaugų teikimo priemonės, galimybes.

>>> parsisiųsti PDF formatu

2008 m.

Narkotinių medžiagų stebėsena nuotekose
(Assessing illicit drugs in wastewater)

 

Šioje ataskaitoje pateikiamas narkotinių medžiagų stebėsenos kanalizacijos nuotekose metodas. Šios srities darbus galima įvairiapusiškai plėtoti skirtingose mokslo srityse, žvelgiant iš skirtingų perspektyvų, pvz.: analizinės chemijos, fiziologijos, biochemijos, nuotekų projektavimo, erdvinės epidemiologijos ir statistikos ir pan.

>>> parsisiųsti PDF formatu

Narkotikų vartojimas, sumažėjęs gebėjimas vairuoti ir eismo įvykiai
(Drug use, impaired driving and traffic accidents)

 

Šioje literatūros apžvalgoje pateikiama išsami ataskaita apie ryšį tarp narkotikų vartojimo ir eismo įvykių. Ji pateikia didžiausių tarptautinių epidemiologinių tyrimų, publikuotų nuo 1999 metų, metodologiją, tyrimų rezultatus bei išvadas apie narkotikų vartojimo, vairavimo sutrikimų ir eismo įvykių ryšį.

>>> parsisiųsti PDF formatu

Priklausomybių prevencija
(Prevention of substance abuse)

 

Čia pateikiamos publikacijos apie geriausią narkotikų vartojimo prevencijos praktiką Europoje, taip pat nacionaliniame, regioniniame ir municipaliniame lygmenyje. Ši informacija turėtų padėti pagreitinti Europos šalių narių kokybišką prevencijos projektų vystymą ir tam tinkamų specialistų ruošimą.

>>> parsisiųsti PDF formatu

2004 m.
An overview of cannabis potency in Europe >>>

2002 m.
Prosecution of drug users in Europe – varying pathways to similar objectives >>>

2001 m.
Injecting drug use, risk behaviour and qualitative research in the time of AIDS >>>

2000 m.
Reviewing current practice in drug-substitution treatment in the European Union >>>

RENGINIU-KALENDORIUS
August  2021
M T W T F S S
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31        
RENGINIU-KALENDORIUS-APACIA
NAUJIENOS

NTAKD Naujienlaiškis, Nr. 12 2015 gruodžio mėn.

archyvas >>

 

Sieki euforijos - rinkis teisingai

 

Virš įtakos

Nepralošk savo gyvenimo

Vaikai seka tėvų pavyzdžiu

 

APKLAUSA

Ar pasitikite Departamento kibernetinėje erdvėje teikiamomis paslaugomis?

Taip - 55.5%
Ne - 44.5%
NUORODOS